Teknoloji

Gamer, Minecraft’ta 10 Milyon Blok Yürümeyi Test Etti

Minecraft oyununda 10 milyon blok yüründüğünde nasıl bir araziyle karşılaşacağını merak eden bir gamer, bunu öğrenmek için deneme yapmaya başladı.

Mojang Studios tarafından geliştirilen Minecraft oyunu, 2011 senesinde piyasaya sürülmüş oldu. Başlangıç itibarıyla basit bir sandbox oyunu olan oyun, zamanla popülerlik kazanmış oldu. Şu anda dünyanın en sevilen oyunları arasında yer almakta. Minecraft’ın en çekici özelliklerinden biri sonsuz bir dünyayı kullanıcılarına sunması. Bu bağlamda oyuncular oyun içinde aylarca keşif yapabiliyorlar. Peki Minecraft oyununda 10 milyon blok yüründüğünde neyle karşılaşırsınız? Bir oyuncu bunu test etmek istedi. sonuçları ise ona oldukça şaşırtıcı geldi.

Minecraft’ta 10 Milyon Blok Yürümeyi Başarmak

Bilindiği gibi Minecraft, oyuncular ilerledikçe sürekli olarak yeni manzaralar yaratmakta olan, dinamik olarak oluşturulmuş bir dünyaya sahip olmasıyla bilinir. Bu özellik sayesinde oyuncular keşfedilecek sonsuz bir alan sağlamış olur. Yine ek olarak oyundaki çeşitli biyomların, bu yeni manzaraların çeşitlilik göstermesini sağlamakta.

Ancak dünya genişledikçe oyunun performansı düşebilmekte ve oyuncular çeşitli hatalarla karşılaşabilmektedir. Bu nedenle milyonlarca blok öteye gitmeye cesaret etmek genellikle önerilmeyen seçeneklerin başında gelir. Yine de bir oyuncu bu sınırları zorlama kararı aldı.

Reddit platformunda, Both-Challenge-3204 isimli bir kullanıcı, Minecraft’ta 10 milyon blok yürüdüğünü ifade ederek, yeni oluşan manzaraların resimlerini takipçileriyle paylaştı. Bu görüntüler oyunda şelaleler, lavlar ve geçitlerle dolu bir vadiyi ortaya çıkarmakta. Bu manzara birçok oyuncuyu şaşırttı. Oyunda bu tür manzaralara nadiren rastlandığı belirtiliyor.

Başka bir resime bakıldığında oyunun oluşturduğu bir köy görmekteyiz. Ancak köyün altındaki zemini ise eksik görünüyor. Bunun nedeninde harita genişledikçe oyunun bütünlüğü koruyamaması yer alıyor.

koprukoy-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu